Ήττα στις λεπτομέρειες για τις παγκορασίδες

Βαθμολογήστε αυτό το άρθρο
(0 ψήφοι)
Γράφτηκε από  Δευτέρα, 10 Νοεμβρίου 2014

Ξεκίνημα στα πρωταθλήματα της φετινής περιόδου έκαναν τα κορίτσια του Α.Ο. Αθλοπαιδιών Κω το Σάββατο που μας πέρασε στο κλειστό γυμναστήριο της πόλης μας.

Φιλοξενούμενη ήταν η ομάδα του Διαγόρα, αντίπαλη σε τρεις κατηγορίες: Παγκορασίδων, κορασίδων και νεανίδων.

Η ομάδα που είχε στη σύνθεση της έξι κορίτσια που έπαιξαν αγώνα για πρώτη φορά, έχασε στις λεπτομέρειες στην κατηγορία των παγκορασίδων, μετά από ένα συναρπαστικό αγώνα που κράτησε σχεδόν δύο ώρες με 3-2 σετ.

Αναλυτικά όσα έγιναν το Σάββατο 8/11:

Κατηγορία παγκορασίδων

Σάββατο 8 Νοεμβρίου 14.00     κλειστό γυμναστήριο

Α.Ο.Αθλοπαιδιών Κω – Γ.Σ. Διαγόρας 2-3 (26-24, 12-25, 23-25, 25-16, 8-15) σε 126’

Α.Ο. Αθλοπαιδιών Κω (Αλκιβιάδης Χατζηνικολάου) Αθανασιάδη Αγγελική, Αθανασιάδη Χριστίνα, Γεωργίου Ξένια, Μήλα Άννα, Ζαμάγια Σταματία, Χατζηνικολάου Ευαγγελίνα, Ματσούρη Αικατερίνη, Χλαπάνη Αφροδίτη, Ζήκα Κορίνα, Λουμιώτη Κοκώνα

Γ.Σ. Διαγόρας (Παναγιώτης Δικαστόπουλος) Πανιέρα Β., Δεληγιώργη Κ., Ανθούλας Γ., Μαμαλίγκα, Τσακίρη, Τοτόνι, Προβατοπούλου, Βομπά, Τάκο, Αθανασίου, Σχοινά, Ιωαννίδη

Διαιτητές στα παιχνίδια ήταν οι Νίκος Χατζησταυρίδης και Σάκης Κυπριώτης.

Διαβάστηκε 1005 φορές Τελευταία τροποποίηση στις Δευτέρα, 10 Νοεμβρίου 2014 12:54