Προσπάθησαν αλλά δεν τα κατάφεραν οι γυναίκες

Σάββατο, 09 Φεβρουαρίου 2019

Με καλή εμφάνιση αλλά χωρίς αποτέλεσμα συνέχισαν οι γυναίκες την πορεία τους στο πρωτάθλημα.

Αντίπαλος αυτή τη φορά στο κλειστό γυμναστήριο της πόλης ήταν η Ροδίων Άθλησις. Η ομάδα ξεκίνησε το παιχνίδι πολύ άσχημα αλλά στη συνέχεια βελτιώθηκε ισοφάρισε τα σετ σε 1-1 και προσπάθησε να διεκδικήσει τη νίκη. Η ροδίτικη ομάδα ήταν πιο σταθερή στα κρίσιμα σημεία και τελικά πήρε τη νίκη με 3-1 σετ.

Σάββατο 2 Φεβρουαρίου κλειστό γυμναστήριο Κω  20.00

Α.Ο. Αθλοπαιδιών Κω-Ροδίων Άθλησις 1-3 (4-25, 27-25, 17-25, 20-25) σε 100’

Α.Ο. Αθλοπαιδιών Κω (Αλκιβιάδης Χατζηνικολάου) ΜΙΣΙΡΗ, ΒΛΑΧΟΚΩΣΤΑ, ΠΑΤΤΑ, ΔΑΣΚΑΛΟΥ, ΧΑΤΖΗΠΑΥΛΗ, ΑΪΒΑΛΙΩΤΗ, ΧΑΤΖΗΝΙΚΟΛΑΟΥ, ΣΤΡΑΒΟΠΟΔΗ, ΜΑΤΣΟΥΡΗ, ΔΙΑΚΟΓΙΩΡΓΗ, ΦΕΣΣΑΡΑ, ΚΩΣΤΟΓΛΟΥ, ΜΑΡΑΓΚΟΥ, ΣΟΥΤΖΟΥΜ

Ροδίων Άθλησις (Νίκος Μακρής) ΜΑΓΚΟΥ, ΠΑΠΑΒΑΣΙΛΕΙΟΥ, ΤΟΥΛΟΥΜΤΖΙΔΟΥ, ΜΑΣΤΡΟΓΙΑΝΝΗ, ΝΟΥΡΕΔΙΝ, ΜΑΓΑΛΙΟΥ,ΕΥΘΥΜΙΟΥ, ΜΑΧΡΑΜΑ, ΣΤΑΥΡΟΥΔΗ, ΝΤΕΜΟ, ΓΙΑΚΟΥΜΑΚΗ, ΤΖΑΝΟΥΔΑΚΗ, ΦΡΑΝΤΖΗ, ΠΑΝΑΓΙΔΟΥ.