Πρώτη νίκη για το γυναικείο στη Ρόδο

Πέμπτη, 24 Ιανουαρίου 2019

Στη Ρόδο για τα τελευταία εκτός έδρας παιχνίδια στο πρωτάθλημα γυναικών βρέθηκε το Σάββατο 19 Ιανουαρίου η ομάδα βόλεϊ του συλλόγου.

Αντίπαλοι ήταν οι πρωτοπόροι Τελχινίς και οι ουραγοί της βαθμολογίας του πρωταθλήματος ομάδα του ΠΑΟΚ Ρόδου. Τα κορίτσια μας προσπάθησαν αρκετά με την ομάδα της Τελχινίδας αλλά η διαφορά δυναμικότητας ήταν εμφανής και η ήττα με 3-0 σετ ήρθε φυσιολογικά.

Με την ομάδα του ΠΑΟΚ τα κορίτσια μας ήταν μέτριες αλλά η σωστή τακτική και το καλύτερο σερβίς από τον αντίπαλο έδωσαν τελικά μια αγχωτική νίκη με 3-1 σετ, που ήταν η πρώτη για την ομάδα μας στο πρωτάθλημα.

Αναλυτικά:

Σάββατο 19-1-2019  15.00  Βενετόκλειο Ρόδου    Πρωτάθλημα γυναικών

Ρ.Σ.Φ.Π.Τελχινίς-Α.Ο. Αθλοπαιδιών Κω 3-0 (25-13, 25-11, 25-16) σε 69’

Ρ.Σ.Φ.Π.Τελχινίς (Νίκος Τσιντομηνάς) ΑΜΟΡΑΝΙΤΗ, ΒΡΑΤΣΑΛΗ, ΚΑΚΛΑΜΑΝΟΥ, ΣΟΥΡΔΗ, ΣΤΡΑΤΑΚΗ, ΒΟΓΙΑΤΖΗ, ΔΑΟΥΤΟΠΟΥΛΟΥ, ΜΙΧΟΥ, ΤΕΡΖΗ, ΣΟΥΟΡΔΙ.

Α.Ο. Αθλοπαιδιών Κω (Αλκιβιάδης Χατζηνικολάου) ΜΙΣΙΡΗ,  ΚΩΣΤΟΓΛΟΥ, ΠΑΤΤΑ, ΣΤΡΑΒΟΠΟΔΗ, ΧΑΤΖΗΝΙΚΟΛΑΟΥ, ΜΑΤΣΟΥΡΗ, ΜΑΡΑΓΚΟΥ, ΣΟΥΤΖΟΥΜ, ΑΪΒΑΛΙΩΤΗ.

Σάββατο 19-1-2019  21.00  Βενετόκλειο Ρόδου    Πρωτάθλημα γυναικών

ΠΑΟΚ Ρόδου-Α.Ο. Αθλοπαιδιών Κω 1-3 (18-25, 25-16, 24-26, 23-25) σε 119’

ΠΑΟΚ Ρόδου ΒΑΡΔΙΔΑΚΗ, ΔΕΜΕΛΟΥ, ΑΜΕΡΙΚΑΝΟΥ, ΜΑΡΓΑΡΙΤΗ, ΠΑΠΑΜΕΛΕΤΙΟΥ, ΜΗΛΟΠΟΥΛΟΥ, ΜΠΟΝΗ, ΠΟΛΥΤΑΝΟΥ, ΓΑΚΟΠΟΥΛΟΥ, ΚΛΑΔΙΤΗ.

Α.Ο. Αθλοπαιδιών Κω (Αλκιβιάδης Χατζηνικολάου) ΜΙΣΙΡΗ,  ΚΩΣΤΟΓΛΟΥ, ΠΑΤΤΑ, ΣΤΡΑΒΟΠΟΔΗ, ΧΑΤΖΗΝΙΚΟΛΑΟΥ, ΜΑΤΣΟΥΡΗ, ΜΑΡΑΓΚΟΥ, ΣΟΥΤΖΟΥΜ, ΑΪΒΑΛΙΩΤΗ.