Νικήτρια η Τελχινίδα στις κορασίδες

Δευτέρα, 17 Δεκεμβρίου 2018

Την Κυριακή 16 Δεκεμβρίου το πρωί τα κορίτσια του συλλόγου αγωνίστηκαν στην κατηγορία των κορασίδων με αντίπαλο την Τελχινίδα.

Τα μικρά κορίτσια ξεκίνησαν τον αγώνα πολύ άσχημα και βρέθηκαν να χάνουν με 2-0 σετ. Στο τρίτο σετ βελτιώθηκαν αρκετά μπήκαν μπροστά στο σκορ και τελικά το κατέκτησαν. Στη συνέχεια προσπάθησαν αρκετά, κυνήγησαν το σετ μέχρι τέλος αλλά η αντίπαλη ομάδα, έδειξε την ανωτερότητα της και έφτασε στη νίκη με 3-1 σετ.

Αναλυτικά:

Κυριακή 16-12-2018  11.00  κλειστό γυμναστήριο Βενετόκλειο    Πρωτάθλημα κορασίδων

Ρ.Σ.Φ.Π. Τελχινίς -Α.Ο. Αθλοπαιδιών Κω 3-1 (25-11, 25-11, 16-25, 25-18) σε 85’

Ρ.Σ.Φ.Π. Τελχινίς (Νίκος Τσιντομηνάς) ΒΑΡΤΖΙΑ , ΒΟΓΙΑΤΖΗ, ΓΚΙΖΕΤΤΗ, ΔΗΜΗΤΡΙΑΔΗ, ΖΩΓΡΑΦΟΥ, ΚΑΚΛΑΜΑΝΗ, ΚΑΛΛΙΟΖΗ, ΚΑΠΕΤΑΝ, ΜΑΝΩΛΑΚΗ, ΜΑΣΤΟΡΟΥ , ΝΤΟΥΣΚΟΥ ΣΟΥΣΑΡΗ, ΤΕΡΖΙΟΥ.

Α.Ο. Αθλοπαιδιών Κω (Αλκιβιάδης Χατζηνικολάου) ΑΪΒΑΛΙΩΤΗ, ΜΙΣΙΡΗ, ΘΕΟΔΩΡΕΛΟΥ,  ΜΑΤΣΟΥΡΗ, ΣΟΥΤΖΟΥΜ,  ΣΤΡΑΒΟΠΟΔΗ, ΓΙΑΝΝΑΚΟΥ, ΛΑΜΠΡΟΥ.