Συνέχεια στο πρωτάθλημα με ήττες στη Ρόδο για τις γυναίκες

Δευτέρα, 17 Δεκεμβρίου 2018

Με νίκες στα αγόρια και ήττες στα κορίτσια επιστρέφουν από τη Ρόδο οι ομάδες βόλεϊ του Α.Ο. Αθλοπαιδιών Κω.

Το Σάββατο 15 Δεκεμβρίου στο γήπεδο του Διαγόρα, οι γυναίκες του συλλόγου δεν κατάφεραν να πάρουν κάτι από το παιχνίδι, αφού η απόδοσή τους δεν ήταν καλή και ο Διαγόρας που ήταν καλύτερος σε όλα τα στοιχεία του παιχνιδιού επικράτησε εύκολα με 3-0 σετ.

Αναλυτικά:

Σάββατο 15-12-2018  14.30  κλειστό γυμναστήριο Διαγόρα    Πρωτάθλημα γυναικών

Γ.Σ. Διαγόρας-Α.Ο. Αθλοπαιδιών Κω 3-0 (25-14, 25-6, 25-15) σε 70’

Γ.Σ. Διαγόρας (Αποστόλης Ναλμπάντης) ΑΜΠΛΙΑΝΙΤΗ, ΒΑΓΙΑΝΟΥ, ΚΥΠΡΙΩΤΗ ΑΓ., ΚΥΠΡΙΩΤΗ ΑΝ., ΚΥΠΡΙΩΤΗ ΕΥΑΝ., ΚΥΠΡΙΩΤΗ Ρ., ΜΑΜΑΛΙΓΚΑ, ΜΠΑΡΚΑ, ΠΑΝΙΕΡΑ, ΠΡΟΒΑΤΟΠΟΥΛΟΥ, ΤΑΚΟ.

Α.Ο. Αθλοπαιδιών Κω (Αλκιβιάδης Χατζηνικολάου) ΑΪΒΑΛΙΩΤΗ, ΜΙΣΙΡΗ, ΘΕΟΔΩΡΕΛΟΥ, ΚΩΣΤΟΓΛΟΥ, ΜΑΤΣΟΥΡΗ, ΠΑΤΤΑ, ΣΟΥΤΖΟΥΜ, ΓΙΑΝΝΑΚΟΥ, ΛΑΜΠΡΟΥ, ΣΤΡΑΒΟΠΟΔΗ, ΜΑΡΑΓΚΟΥ.

Οι γυναίκες αγωνίστηκαν ξανά αμέσως μετά στην Κρεμαστή με αντίπαλο το Φοίνικα. Το παιχνίδι δεν ξεκίνησε καλά για την ομάδα μας η οποία εμφανίστηκε πολύ υποτονική και με πολλά λάθη στο πρώτο μισό του πρώτου σετ και βρέθηκε να χάνει με μεγάλη διαφορά. Στη συνέχεια βελτίωσε σερβίς και υποδοχή και κάλυψε το σκορ αλλά ο Φοίνικας αντέδρασε και πήρε το πρώτο σετ. Κάπως έτσι κύλησαν και τα άλλα σετ και ο Φοίνικας έφτασε στη νίκη με 3-0 σετ.