Ήττα από τον Βύρωνα στη 2η αγωνιστική

Κυριακή, 29 Ιουνίου 2014

Η κακή υποδοχή στα δύο πρώτα σετ στοίχισε στον Α.Ο. Αθλοπαιδιών Κω και η ήττα από τους Νέους Βύρωνα ήρθε φυσιολογικά με 3-1 σετ.

Το παιχνίδι ξεκίνησε άσχημα για την ομάδα μας αφού η υποδοχή δεν ήταν καλή και δεν μπορούσαν τα παιδιά να οργανώσουν σωστό επιθετικό παιχνίδι. Τα πράγματα βελτιώθηκαν στα επόμενα σετ και η ομάδα μας πήρε το τρίτο σετ. Όμως στο τέταρτο σετ οι λεπτομέρειες στην ομαδική τακτική οδήγησαν το σετ και το ματς στον αντίπαλο.

Η πρόκριση στην οκτάδα παραμένει ανοικτή εφόσον η ομάδα μας νικήσει τον Ολυμπιακό στο τρίτο ματς του τουρνουά.