Δεν τα κατάφεραν κορασίδες και νεάνιδες με Τελχινίς στο βόλεϊ

Δευτέρα, 27 Νοεμβρίου 2017

Το Σάββατο 25 Νοεμβρίου ο Α.Ο. Αθλοπαιδιών φιλοξένησε το Ρ.Σ.Φ.Π. Τελχινίς στις κατηγορίες νεανίδων και κορασίδων για τα αναπτυξιακά πρωταθλήματα που διοργανώνει η τοπική επιτροπή του βόλεϊ.

Νωρίς το απόγευμα αγωνίστηκαν οι κορασίδες σε ένα πολύ καλό παιχνίδι μεταξύ δύο ομάδων που διεκδικούν την πρώτη θέση στο πρωτάθλημα της κατηγορίας. Τα κορίτσια μας έκαναν πολύ καλό παιχνίδι, όμως η αντίπαλη ομάδα ήταν πιο σταθερή και κάνοντας λιγότερα λάθη ειδικά στα κρίσιμα σημεία του αγώνα κατάφερε να πάρει το παιχνίδι με 3-0 σετ.

Αναλυτικά:

Σάββατο 25-11-2017  15.00 κλειστό γυμναστήριο Κω      κορασίδες

Α.Ο. Αθλοπαιδιών Κω-Ρ.Σ.Φ.Π. Τελχινίς 0-3 (21-25, 11-25, 21-25) σε 79’

Α.Ο. Αθλοπαιδιών Κω (Αλκιβιάδης Χατζηνικολάου) ΧΑΤΖΗΝΙΚΟΛΑΟΥ, ΜΙΣΙΡΗ, ΜΑΤΣΟΥΡΗ, ΤΡΙΤΣΑΡΗ, ΑΪΒΑΛΙΩΤΗ, ΓΕΡΟΝΤΑ, ΠΑΤΕΡΑ, ΣΤΡΑΒΟΠΟΔΗ, ΧΑΤΖΗΠΑΥΛΗ, ΓΕΩΡΓΙΟΥ, ΓΙΑΝΝΑΚΟΥ.

Ρ.Σ.Φ.Π. Τελχινίς (Νίκος Τσιντομηνάς) ΚΑΠΕΤΑΝ, ΔΕΛΗΓΙΩΡΓΗ, ΓΚΙΚΑ, ΜΥΡΩΝΙΔΟΥ, ΤΕΡΖΙΟΥ, ΒΟΓΙΑΤΖΗ, ΣΟΥΣΑΡΙ, ΤΕΡΖΙΟΥ ΑΡ., ΤΕΡΖΗ, ΚΟΥΦΟΜΑΝΩΛΗ.

Μετά το παιχνίδι των κορασίδων ακολούθησε και το παιχνίδι των δύο ομάδων στην κατηγορία των νεανίδων, στο οποίο τα κορίτσια μας έπρεπε να κυνηγήσουν τη νίκη για να φτάσουν τον αντίπαλο στην πρώτη θέση. Η ροδίτικη ομάδα ήταν πιο δυνατή στην επίθεση, είχε τις λύσεις στα κρίσιμα σημεία και πήρε τη νίκη με 3-0 σετ. Η ομάδα μας προσπάθησε, ήταν πολύ καλή σε μεγάλα διαστήματα αλλά υστέρησε στην επίθεση και δεν μπόρεσε να ακολουθήσει το σκορ όταν έπρεπε.